viestursrudzitis.lv

Organizāciju konsultēšana

Uzņēmums un ģimene.

  

Vēsturiski pirmie uzņēmumi veidojās kā ģimenes „pagarinājumi”. Darbinieku pieņemšana darbā tika sajusta līdzīgi kā bērnu adopcija, bet uz uzņēmuma vadību vērstās gaidas bija līdzīgas tām, kuras bērni vērš pret saviem vecākiem.
 

Teiktais nozīmē, ka uzņēmums ir arī papīru kalnos, kabinetu mudžekļos, izejvielu un gatavās produkcijas noliktavās nomaskēta ģimene. Un ja mēs to aizmirstam, tad zaudējam svarīgas iespējas saprast un ietekmēt procesus, kuriem ir ekonomiskas sekas.

         
 Sistēmiskais darbs uzņēmumā.
 

Sistēmiskais darbs uzņēmumā ir “tas gadījums”, kad palīdzēt var tikai t.s. ārējais konsultants, jo “iekšējie” konsultanti ir arī sistēmas dalībnieki, tādēļ tie ir ieinteresēti un nevar būt neitrāli vai “bezpartejiski”.

 

Kā svarīga kompetence šī darba veikšanā  noder  sistēmiskā ģimenes psihoterapeita kvalifikācija. Piemēram , Eiropas Savienības valstī Vācijā plaši darbojas tāds organizāciju konsultēšanas veids kā  “Sistēmiskie risinājumi pēc Berta Hellingera”, kura veikšanai bez jau pieminētās kvalifikācijas nozīmīga ir arī prakse  sociometrijā un psihodrāmā. Viss pieminētais  ļauj uzņēmumā strādāt ar tā sauktajām “aktīvajām metodēm”-  diskusijām un praktiskām nodarbībām lekciju un semināru vietā .Organizāciju konsultēšana ar  “ Aktīvo metožu  pielietošanu “ var būt gan dažu stundu garumā , gan kā plānotas sistemātiskas nodarbības reizi mēnesī gada garumā , turklāt , iegūtās zināšanas darbiniekiem palīdz   arī personiskajā dzīvē.

 

Vienā vārdā tā ir gan efektīva , gan  laiku taupoša palīdzība uzņēmumam   un arī   aizraujoša un interesanta nodarbe  visiem šādas apmācības   dalībniekiem.
 
Lasīt vairāk:

Jaunumu kalendārs

«  Aprīlis 2024  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

MeklējumsLatvijas
Reitingi