Uzņēmums un ģimene.
Vēsturiski pirmie uzņēmumi veidojās kā ģimenes „pagarinājumi”. Darbinieku pieņemšana darbā tika sajusta līdzīgi kā bērnu adopcija, bet uz uzņēmuma vadību vērstās gaidas bija līdzīgas tām, kuras bērni vērš pret saviem vecākiem.
Teiktais nozīmē, ka uzņēmums ir arī papīru kalnos, kabinetu mudžekļos, izejvielu un gatavās produkcijas noliktavās nomaskēta ģimene. Un ja mēs to aizmirstam, tad zaudējam svarīgas iespējas saprast un ietekmēt procesus, kuriem ir ekonomiskas sekas.
Sistēmiskais darbs uzņēmumā.
Sistēmiskais darbs uzņēmumā ir “tas gadījums”, kad palīdzēt var tikai t.s. ārējais konsultants, jo “iekšējie” konsultanti ir arī sistēmas dalībnieki, tādēļ tie ir ieinteresēti un nevar būt neitrāli vai “bezpartejiski”.
Kā svarīga kompetence šī darba veikšanā noder sistēmiskā ģimenes psihoterapeita kvalifikācija. Piemēram , Eiropas Savienības valstī Vācijā plaši darbojas tāds organizāciju konsultēšanas veids kā “Sistēmiskie risinājumi pēc Berta Hellingera”, kura veikšanai bez jau pieminētās kvalifikācijas nozīmīga ir arī prakse sociometrijā un psihodrāmā. Viss pieminētais ļauj uzņēmumā strādāt ar tā sauktajām “aktīvajām metodēm”- diskusijām un praktiskām nodarbībām lekciju un semināru vietā .Organizāciju konsultēšana ar “ Aktīvo metožu pielietošanu “ var būt gan dažu stundu garumā , gan kā plānotas sistemātiskas nodarbības reizi mēnesī gada garumā , turklāt , iegūtās zināšanas darbiniekiem palīdz arī personiskajā dzīvē.
Vienā vārdā tā ir gan efektīva , gan laiku taupoša palīdzība uzņēmumam un arī aizraujoša un interesanta nodarbe visiem šādas apmācības dalībniekiem.
Lasīt vairāk:
|